V dnešním článku jsem se rozhodl, že se podíváme na 5 nejlepších doplňků pro automatickou pušku a samopal, které mohou a přinesou Tvou hru na novou úroveň. Pamatuji si, když jsem jako malý hrával s těžkým kalachem (AK-47) s absencí naprosto jakéhokoliv příslušenství. Šlo to, ale až když jsem si pořídil následující doplňky, začalo to mít pořádný šmrnc.
1. Kolimátor

Nechápu, jak jsem mohl několik let hrát bez něj. Vždycky jsem lítal po lese se základními mířidly a nebo jsem v budovách střílel od boku, z poza rohu, a doufal, že někoho trefím. Když mi pak kamarád udělal lištu a prodal mi můj tehdy první kolimátor, nechápal jsem, jak jsem do té doby bez něj mohl žít.
Na trhu je spousta kolimátorů. Dělíme je na kolimátory průhledové a neprůhledové a dále na otevřené, uzavřené, s přiblížením, či bez něj. Díky němu můžeš přesně a rychle zamířit bez větších problémů. Říká se, že u člověka neznalého střelby se rychlost a přesnost zvyšuje až o několikanásobek. Více se kolimátorům věnuji v článku Kolimátor… Proč ho mít a který si vybrat?.
2. Grip

Dneska už se i zbraně v základním balení prodávají často s gripem. Studená ocel je sice fajn v létě, ale už při 10°C se nedrží úplně komfortně, RIS systém řeže do prstů a celkově se zbraň bez něj drží prostě hůř. Doby, kdy jsem držel zbraň za zásobník už jsou pryč a na trhu jsou běžně dostupné plastové či pogumované gripy!
Gripy základně dělíme na vertikální a šikmé. Každý má svou preferenci a nedá dopustit na ten svůj. Zlepšuje kvalitu střelby a snižuje tlak na ramena a únavu hráče.
3. Svítilna s tlakovým spínačem

No tak tady bych se vyřádil. Svítilna s tlakovým spínačem je po kolimátoru pravděpodobně nejlepší vychytávka, kterou jsem si na zbraň pořídil. Nejen, že máš solidní zdroj světla, když potřebuješ přejít přes tmavou místnost v budově, ale ještě k tomu naprosto zmateš soupeře, když ho při střelbě oslníš. Jeho automatická reakce je zavřít oči, uhnout zbraní, přikrčit hlavu a stáhnout se.
Tlakový spínač navíc umožňuje téměř bez změny polohy ruky na zbrani svítilnu aktivovat. Při výběru svítilen musíš vzít v potaz, jestli ji chceš používat i na jiné účely, nebo pouze na Airsoft. Sílu volíme do 1 000 lm a upřednostňujeme více programovacích okruhů.
Dnešní svítilny mají navíc většinou základní desku, kterou je možné nechat odborníkem, či s dostatečnými znalostmi elektro a kódu, přeprogramovat! Díky tomu můžeš mít například svítilnu, která bude svítit pouze stroboskopem a nemusíš se bát, že si nechtěnými kliky přepneš režim svícení.
4. Jednobodový popruh

Nikdo se nechce tahat s kvérem nonstop v ruce a možnost prostě pustit zbraň a nechat jí viset, zatímco děláš něco jiného? To prostě musíš mít. Můžeš si samozřejmě pořídit popruh dvoubodovej, nebo tříbodovej, ale ze zkušenosti mé a spousty dalších lidí, pravděpodobně skončíš u jednoboďáku.
Jednobodový popruh si můžeš dát přes bundu, nebo přes vestu a některé můžeš dokonce protáhnout ramenními popruhy na vestě, nebo ji přímo připnout na vestu (Tuhle vychytávku jsem viděl teprve před několika týdny u kamaráda, musím ozkoušet!)
5. Tlumič

Jojoo, ten tlumič. Nemusím ani představovat, o co se jedná a každý ho zná, ať už z akčních filmů, nebo z airsoftu. O jeho účinnosti na airsoftové zbrani bychom mohli vést dlouhé debaty mezi příznivci a odpůrci a přesto by se ani jeden tábor nepohnul ze svého přesvědčení.
Nikdo ale nemůže popřít fakt, že tlumič vypadá na většině zbraní sakra dobře! Ano, při dobrém odhlučnění, vypodložení a celkovém utěsnění mechaboxu zbraně, může být tlumič účinný (vlastní zkušenost s MP5), přesto se ale používá hlavně jako designový doplněk.
V posledních letech se můžeš setkat i s tlumiči, které slouží jako nasvětlovač pro fluorescenční 6mm střelivo. Díky němu je možné trasovat svou střelbu v noci a udělat noční akce ještě o něco pestřejší.